Nagrobek gotowy czy na zamówienie?

Z pewnością wybór najlepszego rozwiązania dla bliskiej osoby nie jest prostą sprawą. Zawsze mamy jednak dwie opcje, a mianowicie wybór gotowego projektu lub stworzenie własnego od podstaw. Oczywiście oba pomniki będą charakteryzować się wysoką jakością oraz odpowiednimi szczegółami. Z pewnością każde rozwiązanie posiada jakieś korzyści.

Wybór surowca

W obu przypadkach konieczne jest rozpoczęcie od wyboru surowca, który ma zostać wykorzystany do produkcji wybranego nagrobka. Odpowiedni dobór kamienia daje pewność, że otrzymany produkt będzie trwały oraz odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Wybór nagrobka z pewnością nie jest prosty i wymaga zapoznania się z wieloma czynnikami. Do najczęściej wybieranych materiałów możemy zaliczyć głównie marmur, granit czy też nowoczesny piaskowiec. Pamiętajmy, że wszystkie materiały pochodzą ze środowiska naturalnego, a więc wymagają przeprowadzenia w odpowiedni sposób obróbki.

Wybór surowca

Zarówno gotowe modele, jak i te tworzone na specjalne zamówienie posiadają niezbędne elementy, które należy indywidualnie personalizować. Pamiętajmy, że gotowe nagrobki posiadają z góry określone wymiary, które mogą ulec zmianie, gdy wybierzemy indywidualny projekt. Istotną rolę odgrywa również kształt podstawy pomnika, który może zostać indywidualnie sprecyzowany. Ogromną rolę odgrywa konieczność przestrzegania przeznaczonego miejsca, gdyż zajmowanie sąsiednich miejsc na cmentarzu jest karalne. Termin realizacji gotowego produktu zawsze jest dużo niższy niż projekt wykonywany na specjalne zamówienie. Do całości terminu należy również doliczyć czas przeznaczony na zamontowanie całej konstrukcji.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.