Jak powstają nagrobki cmentarne?

Nagrobek jest symbolem upamiętniającym miejsce pochowania zmarłego. Na estetycznej tablicy wykonanej z eleganckiego kamienia wypisane zostają najważniejsze dane spoczywającej pod nią osoby, a cała konstrukcja pełni funkcję sentymentalnej przystani zabierającej najbliższych zmarłego w pełną zadumy podróż do wspomnień wspólnie spędzonej przeszłości. Po dopełnieniu formalności związanych z organizacją pogrzebu przejść można do poszukiwania właściwego nagrobka oddającego zmarłemu należyty szacunek.

 

Etapy powstawania płyty nagrobnej

Tworzenie nagrobka przekazać należy w ręce specjalistów, którzy gotowi są zrealizować każdy pomysł klienta, a także pomóc w doborze odpowiedniego do tego celu materiału. Należy pamiętać, że podczas wyboru surowca skupić się należy przede wszystkim na jego parametrach, które pozwolą przetrwać pomnikowi długie lata w nienaruszonym stanie. Zakłady kamieniarskie proponują najczęściej granit, marmur i piaskowiec, z których wykonuje się następnie także pozostałe elementy wykończenia nagrobka takie jak krzyże i tablice upamiętniające. Najbardziej odpornym na działanie czynników atmosferycznych materiałem jest granit, który oprócz doskonałych właściwości, charakteryzuje się dostępnością w wielu ciekawych połączeniach kolorystycznych. Zakłady produkcji nagrobków do wyrobu pomników używają wyłącznie profesjonalnych maszyn ułatwiających fachowcom cięcie bloków na kawałki o pożądanej grubości, a także narzędzi wspomagających proces ich obróbki. Dzięki zaawansowanemu parkowi maszynowemu możliwe jest więc uzyskanie oryginalnych i niepowtarzalnych produktów o precyzyjnych wymiarach zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami projektu. W przypadku braku czasu na planowanie designu pomnika warto skorzystać ze wzorników skupiających najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne propozycje nagrobków, które błyskawicznie zamienić można w gotowy produkt. Oprócz procesu projektowania i tworzenia płyty nagrobnej specjaliści w dziedzinie kamieniarstwa oferują pomoc również w profesjonalnym montażu nagrobka na cmentarzu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.